Program edukacyjny to dopiero początek

Nasz Program Edukacyjny to z pewnością solidne fundamenty pod rozpoczęcie kariery w tradingu. Jednak to, co pozwala nam się rozwijać, to możliwość rozmowy i wymiany poglądów z innymi traderami. W tym celu stworzyliśmy program mentoringowy tak, aby każdy mógł stawiać kolejne kroki, bazując na wspólnej wymianie doświadczeń. Jest to kluczowe na każdym etapie – bez względu na to, czy jesteśmy doświadczeni, czy dopiero wchodzimy w świat handlu kontraktami terminowymi.

Mentoring-Discord

Dedykowany kanał na Discordzie

Mentoring

Codzienne spotkania, na których staramy się znaleźć najlepsze rozwiązania dla pojawiających się przeszkód.

Naszym celem jest wzajemny rozwój

Wierzymy, że każdy, bez względu na poziom doświadczenia, jest w stanie wnieść do grupy wartościowe rzeczy. Idea social learningu jest czymś, na czym chcemy budować naszą społeczność. Jednocześnie chcemy dbać o to, aby całość była w odpowiedni sposób poukładana, tak aby nie rzucać nikogo od razu na głęboką wodę. Jak nikt inny, zdajemy sobie sprawę z faktu, że trading to nie sprint, tylko maraton. Wyznajemy zasadę: „First get good, then get bigger and then get broader„.

Good – jest to wyzwanie samo w sobie, bowiem pierwszym krokiem jest osiąganie powtarzalnych wyników na małych kwotach.

Bigger – dopiero później przychodzi czas na to, aby systematycznie zwiększać liczbę kontraktów, do czego kluczem są skalowalne strategie.

Broader – ostatnim etapem jest rozszerzenie wachlarza obserwowanych i handlowanych instrumentów.

Co oferujemy?

W ramach programu mentoringowego staramy się udostępnić jak najlepszą platformę do przekazywania wiedzy oraz informacji rynkowych. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Premarketu  oraz Programu Edukacyjnego, korzystamy z dedykowanego kanału na Discordzie. Uczestnicy programu mentoringowego uzyskują swobodny dostęp do wymiany zdań na poszczególnych kanałach, jak również zobowiązują się do przestrzegania następującego harmonogramu:

Poranny Check-in (07:30 – 08:15)

Pierwszym punktem każdego dnia handlu będzie poranny check-in. W tym czasie podsumujemy poprzednią sesję z ogólnej perspektywy. Gdzie pojawiły się okazje do rozegrania pozycji? W jaki sposób można było je rozegrać i na co przede wszystkim zwrócić uwagę? To tylko niektóre pytania, na które będziemy starali się znaleźć odpowiedzi.

W czasie porannego check-inu omówimy też dokładnie podsumowania dwóch/trzech uczestników. Starając się jednocześnie wyznaczyć konkretny cel bazujący na procesie na kolejne dni.

Spotkania indywidualne (08:15 – 09:00)

Po krótkiej przerwie, powrócimy z kolejnym spotkaniem. Tym razem będzie to czas dla jednego z uczestników programu mentoringowego. Temat spotkania będzie ustalany i omawiany z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby każda ze stron mogła się do niego odpowiednio przygotować. W ramach spotkań indywidualnych, uczestnicy będą mogli poruszać takie kwestie jak:

  1. Omówienie i doprecyzowanie wybranych zagadnień z Programu Edukacyjnego.
  2. Przepracowanie konkretnego problemu, z którym w danym stanowi największą przeszkodę na ścieżce rozwoju danej osoby.
  3. Poruszenie kwestii związanych aspektami psychologicznymi.
  4. Omówienie „Playbook trade” w formie prezentacji.
  5. Jak również każdy temat, który zostanie wcześniej „zatwierdzony”.

Pomimo faktu, że jest to spotkanie indywidualne – będzie ono indywidualnym jedynie z nazwy. W spotkaniach będą mogli uczestniczyć wszystkie osoby należące do grupy mentoringowej, aby w ten sposób otrzymać możliwość nauki nie tylko na własnych błędach. Każdy z uczestników będzie miał możliwość ustalenia terminu tego spotkania raz w miesiącu.

Premarket (13:30 – 14:20)

Każda sesja będzie poprzedzona odprawą prowadzoną we wspólnym gronie. W trakcie Premarketu, będziemy omawiali potencjalne okazje na poszczególnych instrumentach, ze zwróceniem szczególnej uwagi na konkretne scenariusze. Spotkanie będzie bazowało na wiedzy bardziej doświadczonych osób, jednak każdy uczestnik programu zobowiązany będzie do przedstawienia swojego planu przynajmniej raz w tygodniu.

Opening bell (14:20 – 17:00)

Jest to czas, w którym skupiamy się już tylko na handlu. Każdy z uczestników programu otrzymuje możliwość uczestniczenia we wspólnym live tradingu na jednym z kanałów głosowych serwera na Discordzie. Dopuszczalny jest również handel w samotności, jednakże każdy zobowiązany jest przy tym do nagrywania przebiegu swojego handlu. Zasada ta obowiązuje również uczestników korzystających z kanałów głosowych.

Wieczorny Check-in (17:00 – 17:30)

W trakcie tego spotkania omówimy po krótce pozycje, które udało się do tej pory rozegrać. Przeanalizujemy najciekawsze momenty z perspektywy scenariuszy nakreślonych w trakcie Premarketu. Dodatkowo omówiony zostanie plan na dalszą część sesji, zarówno od strony prowadzonych pozycji, jak również kładąc spory nacisk na potencjalne okazje, które mogą pojawić się przed końcem sesji.

Closing bell (20:00 – 22:00)

Czas, w którym ponownie wracamy do wspólnego handlu. Zasady jakie będą wówczas obowiązywały, będą identyczne jak w przypadku Opening bell.

Lazy Sunday (18:30 – 20:00)

Niedzielne spotkanie przeprowadzane w luźniejszej atmosferze. W trakcie tego spotkania spojrzymy na miniony tydzień z szerszej perspektywy, omówimy postępy jakie udało się poczynić poszczególnym uczestnikom programu. Porozmawiamy również o okazjach, które mogą się pojawić w perspektywie kolejnego tygodnia. Omówimy kluczowe eventy makro z perspektywy potencjalnego wpływu na poszczególne instrumenty.

Nagrania

Wszystkie spotkania, które odbywać się będą w ciągu całego tygodnia, zostaną nagrane i udostępnione uczestnikom. Mimo wszystko, frekwencja poszczególnych osób na spotkaniach, będzie czynnikiem kluczowym przy podejmowaniu decyzji o pozostaniu danej osoby w programie mentoringowym.

Trading - mentoring

Każdy z uczestników programu mentoringowego otrzymuje dostęp do autorskiego Playbooka.

Gotowe rozwiązania

Oprócz usystematyzowanego podejścia do sesji, każdy z uczestników otrzymuje nasz autorski Playbook. Znajdą się w nim następujące elementy:

Proces – szczegółowy opis tego, jak wygląda nasze przygotowane do każdej sesji. Na co zwracamy uwagę wyznaczając strefy i filtrujemy dostępne informacje.

Narzędzia – dokładny opis wszystkich narzędzie, z których korzystamy podczas handlu, ze zwróceniem szczególnej uwagi na ich praktyczne zastosowanie.

Strategie – zestaw 6 strategii, które stosujemy w codziennym handlu. Szczegółowy opis wszystkich czynników, które są brane pod uwagę podczas procesu podejmowania decyzji o zajęciu pozycji.

Przede wszystkim regularność

Wierzymy, że jednym z kluczy do tego, aby osiągnąć sukces w tradingu jest wytrwałość. Wytrwałość połączona z systematycznością. Właśnie dlatego, stawiamy bardzo wysokie wymagania jeżeli chodzi o poziom zaangażowania wszystkim uczestnikom programu mentoringowego. Dołączyć do nas mogą zarówno osoby stawiające pierwsze kroki, jak i te nieco bardziej zaawansowane. Fundamentem, na którym opiera się nasza praca z traderami, jest oczywiście Program Edukacyjny.

Każdemu pozostawiamy pełną dowolność jeżeli chodzi o sposób przyswajania i wdrażania wiedzy zawartej w naszym kursie. Możesz to robić na własną rękę, albo też dołączyć do grupy mentoringowej i wspólnie z innymi osobami przejść przez cały proces. Jednak chcielibyśmy zaznaczyć jedną istotną rzecz – w trakcie mentoringu nie udostępnimy żadnych dodatkowych materiałów, czy „sekretnych strategii” dostępnych tylko dla osób z programu mentoringowego. Materiały w Programie edukacyjnym są kompletne i w zupełności wystarczają do tego, aby całą wiedzę wdrożyć w sposób poprawny i efektywny.

Jak dołączyć do programu?

Wystarczy, że odezwiesz się do nas korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie. W odpowiedzi otrzymasz niezbędne informacje.

Kontakt