Profesjonalny program edukacyjny

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że internet jest nieprzebraną studnią wiedzy. Przy odpowiednim wysiłku, jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie inaczej jest w przypadku tradingu. Problem polega na tym, że nie wszystkie dostępne materiały prezentują odpowiednią jakość. Dlatego postanowiliśmy stworzyć własny program nie pobierając za niego żadnych opłat.

W tradingu, jak w żadnej innej dziedzinie, liczą się detale. Dlatego tak ważne jest, aby od samego początku bazować na sprawdzonych materiałach. Tak, aby do minimum ograniczyć ryzyko wyrobienia w sobie złych nawyków. Zdecydowana większość dostępnych materiałów, przygotowywana jest przez osoby bez odpowiedniego doświadczenia. Osoby, których głównym zajęciem jest prowadzenie szkoleń i kursów – nie trading. Naszą pracą jest handel na rynkach i rozwijanie nowych traderów. Z tego powodu, udostępniamy nasze materiały w zamian za symboliczną wpłatę na dowolny cel charytatywny.

Co wchodzi w skład całego pakietu?

Program podzielony jest na 7 modułów. Pierwszy z nich, jest modułem wprowadzającym, który należy przyswoić przed przystąpieniem do realizacji poszczególnych etapów programu edukacyjnego. Z założenia, całość zaplanowana jest na 8 tygodni.  Pierwsze 4 tygodnie powinny być przeznaczone na moduły od 1 do 4 (po jednym na tydzień). Kolejne 4 tygodnie poświęć na wdrażanie całości opanowanego materiału – moduł 5. Zwieńczeniem programu jest moduł 6, który w całości poświęcony jest psychologii w tradingu. Cały plan prezentuje się zatem w następujący sposób:

Moduł wprowadzający

Podstawowe informacje na temat rynków i kontraktów futures

Moduł 1

Wprowadzenie do aukcyjnej teorii rynków

Moduł 2

Analiza kontekstu w oparciu o VWAPy na wysokich interwałach

Moduł 3

Rozgrywanie sesji intraday w oparciu o kontekst rynkowy

Moduł 4a

Zastosowanie narzędzi bazujących na Orderflow

Moduł 4b

Orderflow od strony arkusza zleceń oraz taśmy

Moduł 5

Profesjonalne podejście do rozgrywania sesji intrady’owych

Moduł 6

Psychologia w tradingu

Program edukacyjny

UWAGA!

Aktualnie nagrania i materiały nie są jeszcze dostępne. Całość realizowana będzie w styczniu i zgodnie z planem potrwa to około 6 tygodni (jedno nagranie tygodniowo). Program nagrywany będzie stacjonarnie, w naszym Trading Roomie. Chciałbyś wziąć w tym udział? Zgłoś się do nas za pomocą formularza kontaktowego, dostępnego na stronie.

Kontakt
Trading

Moduł wprowadzający

Według nas, aby móc usiąść do jednego stołu z traderami z całego świata, potrzebny jest minimum wiedzy teoretycznej o rynkach. Znajomość mechanizmów, które stoją za wyceną instrumentów finansowych, niejednokrotnie potrafi okazywać się kluczową. Dlatego też, dbamy o to, aby każdy, kto zdecyduje się przystąpić do naszego programu, posiadł tę wiedzę i już na samym starcie był o krok do przodu przed resztą stawki. W module wprowadzającym poruszamy takie tematy jak:

 • czym są kontrakty terminowe, w tym kontrakty futures;
 • czym jest giełda oraz w jaki sposób zawierane są transakcje;
 • rodzaje i realizacja zleceń;
 • podstawowe informacje na temat sposobu zapisu historii zawartych transakcji;

Łączny czas nagrań w module: 4 godziny 11 minut

Trading
Market profile

Moduł 1

Jest to jeden z ważniejszych modułów w całym programie. To tutaj budowane będą fundamenty pod dalszy rozwój i odpowiednie zrozumienie handlowanych instrumentów. Kluczem do tego będzie przyswojenie zasad aukcyjnej teorii rynku. Teorii, która sama w sobie leży u podstaw całego procesu nauki. W tym module poruszone zostaną takie zagadnienia jak:

 • czym jest aukcyjna teoria rynków;
 • podstawowe prawa i założenia tej teorii;
 • wykorzystywanie odpowiednich narzędzi – wprowadzenie do obsługi Sierra Chart;
 • czym jest Market Profile i jego praktyczne zastosowanie;
 • wytyczne (zadania domowe) na pierwszy tydzień kursu;

Łączny czas nagrań w module: 8 godzin 11 minut

Moduł 2

Kolejny moduł pozwoli nam na dołożenie kolejnej cegiełki w procesie zrozumienia kontekstu panującego w danym momencie na rynkach – w tym na analizowanym instrumencie. Z pomocą przyjdą VWAPy bazujące na wysokich interwałach, które są nieodłącznym składnikiem analizy rynkowej. W tym module omówimy takie rzeczy jak:

 • czym jest VWAP;
 • zasada: od ogółu, do szczegółu;
 • praktyczne zastosowanie VWAPów na wysokich interwałach;
 • budowanie kontekstu rynkowego w oparciu o Market Profile oraz VWAPy;
 • zbieżności i dysonanse w analizie kontekstowej;

Łączny czas nagrań w module: 7 godzin 17 minut

Moduł 3

Na tym etapie zaczyna się budowa konkretnych strategii do wykorzystywania w handlu intraday’owym. Odpowiednia egzekucja założeń zbudowanych w oparciu o kontekst, jest bez wątpienia jednym z ważniejszych, o ile nie najważniejszym, czynników. Tu tutaj postawimy fundamenty stanowiące podstawę naszego procesu decyzyjnego. Moduł 3 składa się z następujących tematów:

 • podstawowe założenia rozgrywania sesji;
 • wyznaczanie miejsc/setupów, w których potencjał zysku do ryzyka przechylony jest na naszą korzyść;
 • TTF – czyli Trading Timeframe;
 • proces decyzyjny pozwalający na zajęcie pozycji;
 • zarządzanie ryzykiem oraz prowadzenie pozycji;

Łączny czas nagrań w module: 8 godzin 26 minut

Footprint

Moduł 4a

W uproszczeniu, można powiedzieć, że moduły od 1 do 3 pozwalają na budowę zyskownej strategii, bazującej tylko i wyłącznie na narzędziach omówionych na tym etapie. Mimo wszystko, orderflow (czyli to, czym żyją i oddychają rynki) jest dla nas nieodłącznym elementem procesu decyzyjnego. Z tego też powodu postanowiliśmy podzielić ten temat na dwa podmoduły. W pierwszym z nich dowiesz się min. o:

 • narzędziach „ułatwiających” korzystanie z orderflow;
 • czym jest i jak korzystać z Footprintu;
 • praktyczne zastosowanie narzędzi orderflowowych;
 • analiza kontekstu z perspektywy orderflow – czym się charakteryzuje przewaga jednej ze stron;

Łączny czas nagrań w tym podmodule: 8 godzin 34 minuty

Footprint

Moduł 4b

Czysty orderflow – czyli to co tygryski lubią najbardziej. Przynajmniej w naszym przypadku. W tym podmodule skupiamy się przede wszystkim na tym, w jaki sposób wykorzystać arkusz wraz z taśmą w codziennym handlu. Jak podejść do nauki tych narzędzie od odpowiedniej strony? Na czym powinniśmy skupiać się analizując sytuację na danym instrumencie od strony DOM oraz TAS? W skład „czystego orderflow” wchodzą takie tematy jak:

 • czym jest taśma i arkusz zleceń;
 • praktyczne zastosowanie wraz z serią ćwiczeń pozwalających na opanowanie arkusza oraz taśmy zleceń;
 • jak wygląda ruch ceny z perspektywy arkusza zleceń;
 • czym jest absorpcja i jak ją identyfikować;

Łączny czas nagrań w tym podmodule: 8 godzin 17 minut

Sigma Challenge

Moduł 5

To w tym miejscu tak na prawdę zaczyna się prawdziwa przygoda związana z tradingiem. Po tym, jak uda Ci się opanować omówione wcześniej narzędzie, przyjdzie czas na odpowiednie wdrażanie zdobytej wiedzy w życie. Na budowanie procesu decyzyjnego, na podstawie którego mierzone będą Twoje postępy. Według nas to nie wyniki w ujęciu nominalnym decydują o czynionych postępach. Istotne jest to, jak dobrze jesteśmy w stanie realizować założenia naszego procesu decyzyjnego, stojącego u podstaw wykorzystywanych strategii. To na tym powinniśmy budować naszą przyszłość. W tym module postaramy się powiedzieć Wam jak podejść do tego tematu w odpowiedni sposób:

 • jak odpowiednio przygotować się do każdej sesji;
 • prowadzenie dziennika;
 • jak poprawnie wykonać podsumowanie każdej sesji;
 • prowadzenie statystyk;
 • odpowiednie wyznaczanie celów średnio i długoterminowych;

Łączny czas nagrań w module: 14 godzin 16 minut

Sigma Challenge

Moduł 6

Większość osób zatrzymuje się na etapie poszukiwań odpowiedniej strategii. Pościg za Świętym Graalem tradingu jest rzeczą, która pogrzebała depozyty niejednej osoby. Im szybciej zdamy sobie sprawę z faktu, że coś takiego jak system ze skutecznością sięgającą 80 czy 90 procent nie istnieje, tym lepiej dla nas. W realnym świecie statystyki skuteczności na poziomie 60% mogą być uznawane za ponadprzeciętne osiągnięcie. Kluczem jest zatem odpowiednie zrozumienie tego, czym tak naprawdę jest trading? Kim jest przeciętny trader i dlaczego w długim terminie skazany jest na porażkę? W tym module postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania, kładąc fundamenty pod odpowiednie podejście do tradingu od strony mentalnej:

 • dlaczego większość ponosi regularne straty?
 • kim jest statystyczny trader;
 • jakie cechy powinien posiadać zyskowny trader;
 • jak uniknąć podstawowych pułapek;
 • sposoby na wypracowanie odpowiedniego podejścia od strony mentalnej;
 • w jaki sposób radzić sobie z pojawiającymi się przeszkodami;

Łączny czas nagrań w module: 5 godzin 31 minut

Złe nawyki potrafią być kosztowne

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że jedną z największych przeszkód na drodze do zyskownego tradingu, są złe nawyki wyrobione na samym początku przygody z giełdą. Z tego powodu, postanowiliśmy udostępnić cały materiał edukacyjny praktycznie za darmo. Tak, aby każdy kto ma w sobie wystarczające pokłady chęci i motywacji, mógł z nich skorzystać.

Co dokładnie oznacza: „praktycznie za darmo„? Sprawa jest prosta – wpłacasz minimum 50 złotych na dowolny, wybrany przez siebie, cel charytatywny, przesyłasz dowód wpłaty, a my udostępniamy całość materiałów. Tyle. Bez żadnych haczyków. Bez współpracy z brokerami, czy gromadzenia Twoich danych. Za jeden dobry gest z Twojej strony, odwdzięczamy się tym samym.

Jak zdobyć dostęp?

Wystarczy, że odezwiesz się do nas za pomocą formularza kontaktowego. W odpowiedzi otrzymasz niezbędne informacje.

Kontakt